غذای گیاهی

طرز تهیه شیر بادام کاملا خانگی و گیاهی در خانه

طرز تهیه شیر بادام گیاهی در خانه و کاملا خانگی

چگونه شیربادام گیاهی را در منزل تهیه کنیم؟
شیر بادام یکی از شیرهایی است که به صورت ترکیبی از آب و بادام به دست می آید و می تواند جایگزین خوبی برای شیر معمولی باشد. بعد از اینکه به کمک این آموزش شیربادام‌تان را تهیه کردید می توانید آن را روی غلات صبحانه ، اسموتی ها و حتی در تهیه قهوه استفاده کنید.
چگونه در خانه شیربادام گیاهی تهیه کنیم؟
خوب روند کار بسیار ساده است. برای اینکه شیربادام خوشمزه ای داشته باشید کافیست آب و بادام ها را با هم ترکیب کنید. اینکار را تا زمانی انجام دهید که بادام ها کاملا خرد شوند. در نهایت شیری خواهید داشت که کرمی مانند است.
مواد تشکیل دهنده برای تهیه شیر بادام :
• یک پیمانه بادام. این بادام ها را به مدت 4 الی 6 شش ساعت در آب خیس کنید
• 4 پیمانه آب

طرز تهیه:
بادام هایی که در آب خیس کرده اید را در بیاورید و آن ها را خوب بشویید. آبی که باقی مانده است را دور بریزید. همه بادام ها را با آب ترکیب کنید و در مخلوط کن بریزید. بادام ها را در مخلوط کن خوب ترکیب کنید تا شیری کرمی رنگ به دست بیاید.
شیر بادام را از پارچه تمیزی عبور دهید و مایعش را بگیرید. برای اینکار می توانید از فشار قاشق هم استفاده کنید.
بادامی که روی پارچه می ماند را می توانید بخورید یا اگر دوست نداشتید دور بریزید.
حالا شیر بادام گیاهی تان را در یک ظرف دربسته در یخچال به مدت 4 روز نگه دارید. اگر دوست داشتید شیربادام را به مدت سه ماه نگهداری کنید آن را داخل فریزر بگذارید.
شیربادام بهتر از شیر معمولی است؟
شاید برایتان جالب باشد که بدانید شیربادام مزایای زیادی برای سلامتی تان دارد. بیایید با هم یک سری از این مزایا را مرور کنیم:
• شیر بادام لاکتوز یا کازئین ندارد و باعث ایجاد ناراحتی های گوارشی نمی شود.
• تمامی مواد مغذی که در بادام وجود دارد در شیر آن هم موجود خواهد بود. شیر بادام می تواند بیش از شش گرم پروتئین به ازای هر وعده ای که از آن مصرف می کنید وارد بدنتان کند.
• به لطف وجود بادامی که سرشار از مواد مغذی است، یک فنجان شیر بادام گیاهی که در خانه تهیه می شود می تواند 8 درصد از نیاز بدنتان به کلسیم را در روز تامین کند و 6 درصد از نیاز روزانه بدن به آهن را تامین نماید.
یکی از مزایای تهیه شیربادام در خانه این است که می توانید از مواد تشکیل دهنده آن مطمئن باشید. وقتی ماده ای را در خانه تهیه می کنید مطمئن هستید که هیچ افزودنی به آن اضافه نشده است و شیربادام تان سالم است.
برای داشتن شیر بادام خوب به نکات زیر توجه کنید:
• برای اینکه طعم بهتری به شیر بادام تان بدهید می توانید یک قاشق غذاخوری شیرنارگیل، یک قاشق غذاخوری وانیل و دو قاشق غذاخوری شربت افرا به آن اضافه کنید یا خرما بهش بیفزایید.
به کمک همین دستور ساده می توانید یک شیربادام گیاهی خوشمزه و البته سالم داشته باشید و از خوردن آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *