وگنیسم

مضرات گوشت قرمز و بیماری های مرتبط با آن

مضرات گوشت قرمز و بیماری های مرتبط با آن چیست؟

اگر تصمیم گرفته اید گیاهخوار شوید یا دوست دارید از مضرات گوشت قرمز اطلاعاتی داشته باشید در این مقاله همراه ما باشید تا برخی از مضراتی که مصرف این نوع گوشت به همراه دارد را با هم مرور کنیم. برای کاهش مصرف گوشت قرمز دلایل زیادی ممکن است داشته باشیم. برخی هایمان دوست داریم از حیوانات و محیط زیست محافظت کنیم و بعضی هایمان به فکر بیماری هایی هستیم که ممکن است با مصرف گوشت به سراغمان بیایند.  جزء هر دسته که باشید زیاد مهم نیست. نکته مهم این است که تصمیم گرفته اید مصرف گوشت را تا جایی که می توانید کاهش دهید.

مضرات گوشت قرمز و بیماری های مرتبط با آن:

حالا که عزم تان را برای کاهش مصرف گوشت جزم کرده اید باید دلایل خوبی هم برای دفاع از این تصمیم تان داشته باشید. بیایید بیماری های مرتبط با مصرف گوشت را با هم بررسی کنیم و از تصمیم خود با یافته های علمی دفاع نماییم.

مصرف گوشت قرمز رگ های خونی را سفت می کند:

ترکیبی در گوشت قرمز وجود دارد که به آن کارنیتین می گویند. این ماده می تواند به سفت شدن رگ های خونی یا مسدود شدن شریان ها منجر شود و در نهایت شما را با بیماری های قلبی عروقی تنها بگذارد.

ممکن است به بیماری ای کولی مبتلا شوید:

غذاهایی همچون شیر غیر پاستوریزه و سرکه سیب غیر پاستوریزه می توانند شما را در معرض بیماری هایی همچون بیماری ای کولی قرار دهند. با اینحال گوشت قرمز منبع اصلی این بیماری به حساب می آید.  اگر تصمیم دارید بدن سالم تری داشته باشید همین امروز مصرف گوشت قرمزتان را کاهش دهید.

مصرف گوشت قرمز خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می دهد:

در دور و برتان افرادی که به دیابت مبتلا هستند را دیده اید؟ شرایط سختی که این بیماران با آن دست و پنجه نرم می کنند برای هر کسی عذاب آور است. بر اساس مطالعاتی که در کشورهای مختلف جهان انجام شده است مصرف گوشت قرمز یا گوشت فرآوری شده در طول زمان می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش دهد.  مصرف 99 گرم گوشت قرمز و 51 گرم گوشت فرآوری شده در روز خطر ابتلا به دیابت را تا 19 الی 51 درصد افزایش می دهد. اگر رژیم غذایی شما سرشار از محصولات حیوانی است بهتر است خودتان را بری چاقی و ابتلا به دیابت نوع 2 آماده کنید.

گوشت، مغز و روده شما را در معرض خطر قرار می دهد:

گوشت حاوی آهن است و زمانی که بیش از حد مصرف می شود می تواند سطح آهن را در مغز افزایش دهد. همه این موارد دست در دست هم می دهند تا خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش دهند. این موضوع را مطالعات انجام شده در UCLA نشان می دهد. زمانی که آهن در مغز تجمع پیدا می کند، میلین که بافت چرب پوشش دهنده الیاف عصبی است تخریب می شود. همین امر مشکلات زیادی در ارتباطات مغزی ایجاد می کند و نشانه های آلزایمر بروز می کند. مصرف گوشت قرمز و گوشت فرآوری شده خطر ابتلا به سرطان روده را هم در افرادی که از نظر ژنتیکی مستعد هستند افزایش می دهد. اگر شما هم جزء این دسته از افراد باشید خوردن گوشت می تواند برایتان گران تمام شود.

 سخن نهایی:

اگرچه برخی ها عاشق همبرگر و غذاهای تهیه شده از گوشت هستند اما برای کاهش مصرف گوشت قرمز دلایل زیادی می توان بر شمرد. مصرف بی رویه و بیش از اندازه این ماده مشکلات و بیماری های زیادی به وجود می آورد که از جمله آن ها می توان به بیماری های قلبی، بیماری های روده و مغز، بیماری دیابت اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *